Elektroinstalace ve VÁPENOPÍSKOVÉM zdivu

on

|

views

and

comments

Většina zdicích prvků stavebního systém KMB Sendwix nabízí oproti jiným zdicím materiálem již od výroby tzv. elektrokanáliky.

Označují se písmenem „E“ při názvu produktu a jedná se o průběžné dutiny ve zdivu s průměrem 40mm, které umožňují vést svislé elektrické a datové rozvody bez nutnosti sekání drážek.

Na většině zdicích prvků KMB Sendwix jsou také z vnější strany vyznačeny vodící linky, díky kterým je možné velmi snadno kontrolovat správnost provedení prací a kvalitu zdění. Tyto linky na sebe navazují v celé svislé linii zdiva a určují také vazbu jednotlivých bloků. Další výhodou těchto linek je znázornění polohy vnitřních elektrokanálikov.

Jedinou podmínkou jejich využití je dodržení vazby délkového modulu zdiva po 250 mm nebo 125 mm, podle typu vybraného zdiva.

Elekrokanáliky s průměrem 40mm jsou pak ve zdivu připraveny od podlahy až ke stropu po modulových vzdálenostech a stačí už jen vyvrtat otvory pro krabice vypínačů a zásuvek a následně nainstalovat svislé rozvody.

Oblíbenost vápenopískového zdiva v posledních letech u nás stoupá. Mezi hlavní důvody patří kombinace vysoké objemové hmotnosti bloků, mimořádné pevnosti a vynikajících akustických a akumulačních vlastností zdiva a zároveň výborných tepelněizolačních vlastností systému KMB Sendwix. To vše doplňuje také cenová dostupnost tohoto prémiového systému stavebního materiálu.

Share this
Tags

Must-read

Není to poprvé, co se vám bolest zad vrátila?

Bolest nosné části našeho těla je jednou z nejčastějších příčin, proč lidé nemohou chodit do práce, nebo proč se nakonec stávají invalidy. Na zdraví...

Vytvořte si Herbář léčivých bylinek

Právě vyšel nádherně zpracovaný Herbář, do kterého dala milovnice bylinek Miriam Latečková srdce a všechnu lásku. Už dlouhá léta sbírá a suší bylinky, léčí nimi,...

Jako pacient zjistí, že má dobře kontrolovanou hypertenzi?

Počet lidí s hypertenzí se za posledních 30 let zdvojnásobil, trpí jím 1,3 miliardy lidí. Její zákeřnost spočívá v tom, že nebolí a zvlášť...
spot_img

Recent articles

More like this