Elektroinstalace ve VÁPENOPÍSKOVÉM zdivu

on

|

views

and

comments

Většina zdicích prvků stavebního systém KMB Sendwix nabízí oproti jiným zdicím materiálem již od výroby tzv. elektrokanáliky.

Označují se písmenem „E“ při názvu produktu a jedná se o průběžné dutiny ve zdivu s průměrem 40mm, které umožňují vést svislé elektrické a datové rozvody bez nutnosti sekání drážek.

Na většině zdicích prvků KMB Sendwix jsou také z vnější strany vyznačeny vodící linky, díky kterým je možné velmi snadno kontrolovat správnost provedení prací a kvalitu zdění. Tyto linky na sebe navazují v celé svislé linii zdiva a určují také vazbu jednotlivých bloků. Další výhodou těchto linek je znázornění polohy vnitřních elektrokanálikov.

Jedinou podmínkou jejich využití je dodržení vazby délkového modulu zdiva po 250 mm nebo 125 mm, podle typu vybraného zdiva.

Elekrokanáliky s průměrem 40mm jsou pak ve zdivu připraveny od podlahy až ke stropu po modulových vzdálenostech a stačí už jen vyvrtat otvory pro krabice vypínačů a zásuvek a následně nainstalovat svislé rozvody.

Oblíbenost vápenopískového zdiva v posledních letech u nás stoupá. Mezi hlavní důvody patří kombinace vysoké objemové hmotnosti bloků, mimořádné pevnosti a vynikajících akustických a akumulačních vlastností zdiva a zároveň výborných tepelněizolačních vlastností systému KMB Sendwix. To vše doplňuje také cenová dostupnost tohoto prémiového systému stavebního materiálu.

Share this
Tags

Must-read

V srdci Slovácka se nacházejí útulné chaty Hodonín, poznáte živé tradice, folklór a ochutnáte delikatesní vína

Pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta, je jako stvořená dovolená na jižní Moravě. Právě zde se nachází město Hodonín, které je...

Když vítr škodí, ERGO pomáhá

Klimatické výkyvy s nepřízní počasí, které nás v posledních týdnech dokázaly nehezky potrápit, se citelně odrážejí na peněženkách lidí. Škody, jež letos způsobil sníh a...

Hydrolyzovaný kolagen pro vaše zdravé klouby i krásnou pokožku

Je vám dvacet, třicet nebo čtyřicet, a protože vidíte velmi často v televizi i jinde reklamu na kolagen, zvažujete, že jej začnete užívat také? Kdy...
spot_img

Recent articles

More like this