Nebraňte se zamilovanosti. Dokonale vám změní život i tělo

on

|

views

and

comments

Láska a zamilovanost nejsou výsadou jen teenagery. Klidně dejte prostor zamilovanosti i ve vyšším věku. Může to být v rámci dlouhodobého vztahu, ale také občasný flirt s někým novým, má potenciál dokonale vám změnit život k lepšímu. Až se může zdát, že zamilovanost potřebuje naše tělo opravdu pravidelně.

Láska a zamilovanost nejsou výsadou jen teenagery.
Nebraňte se lásce

Někdy se tomu nedá ubránit. Potkáte nového člověka a najednou vaše srdce hoří touhou. Nezáleží přitom, zda máte dvacet nebo jste na prahu padesátky. Pokud to přijde, užijte si zamilovanost. Dokonce kvůli ní nemusíte ani opouštět vztah, hlavně se lásce nebraňte odmítáním a výčitkami. Protože stav zamilovanosti a dokonce i platonické lásky je pro tělo jakýsi vnitřní všelék.

Budete cítit štěstí namísto deprese

Ačkoli pro každého člověka znamená štěstí něco jiného, ​​při zamilovaní se každý cítí šťastný. A klesá míra deprese. Všechny starosti vám přijdou mnohem snadněji a celý svět má smysl. Nejnovější studie dokonce ukázaly, že mezi mladými zamilovanými klesá i konzumace drog a alkoholu. Jednoduše se cítí šťastní i bez zakázaných látek.

Co na chlapa zabere na prvním rande. Tipy, které trefí do černého
zdravější srdce

Výzkum publikovaný v magazínu Annals of Behavioral Medicine říká, že zamilovanost má vliv na pokles krevního tlaku a dokonce hormony štěstí zvládají pročišťovat cévy od nepříjemných nánosů. Na tento stav má vliv i dlouhodobě šťastné manželství. Proto lidé v dvojici žijí mnohem déle a ti, co se dokáží stále zamilovat mají zdravější srdce, jak lidé žijící single.

Láskou proti bolesti

Ve studii s více než 127 000 dospělými lidmi se ukázalo, že zamilovaní lidé mají mnohem menší pravděpodobnost, že se budou stěžovat na bolesti hlavy a zad. Láska totiž působí i jako účinné analgetikum. Zamilovaní lidé mají nižší spotřebu léků proti bolesti, což je fakt, který prospívá jednoznačně jejich tělu.

Lék na stres

Stres se považuje za spouštěč mnoha onemocnění. Nicméně výzkumy ukazují, že zamilovanost velmi efektivně eliminuje stres. To znamená, že pokud jste zamilovaní, hladina stresových hormonů klesá a co je důležitější, tak se mnoho ráz ve stresových situacích ani nevytvoří a vy jejich přejdete s úsměvem na rtech. Už jen proto se vyplatí zamilovat.

Share this
Tags

Must-read

Sáňky nebo boby?

Jakou otázku si rodiče malých dětí kladou v zimě nejčastěji? Nejvíce každý rok řešíme, zda svým dětem koupit sáňky nebo boby. Pojďme toto věčné téma...

V srdci Slovácka se nacházejí útulné chaty Hodonín, poznáte živé tradice, folklór a ochutnáte delikatesní vína

Pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta, je jako stvořená dovolená na jižní Moravě. Právě zde se nachází město Hodonín, které je...

Když vítr škodí, ERGO pomáhá

Klimatické výkyvy s nepřízní počasí, které nás v posledních týdnech dokázaly nehezky potrápit, se citelně odrážejí na peněženkách lidí. Škody, jež letos způsobil sníh a...
spot_img

Recent articles

More like this