Počasí ani bolest Vás již nezastaví

on

|

views

and

comments

Že sport a podzim nejdou dohromady? Podzim je spojena s neustálým střídáním teplot, ráno zima, odpoledne dusné teplo, které k večeru opět vystřídá chlad. A přesně to je pro vaše citlivé klouby velká zátěž. Počasí ani bolest svalů a pohybového aparátu vás však už ve sportu omezovat nemusí!

Jaký sport zvolit na podzim?

Pohyb je základním prvkem našeho života a ani na podzim byste ho neměli zanedbávat. Právě pohyb pomáhá udržovat šlachy a svaly prokrvené a pohyblivé. Bez pravidelných procházek nebo sportu budou dost pravděpodobně vaše klouby trpět mnohem více. Zkuste například plavání, které je skvělé pro uvolnění nebo rychlou chůzi. Právě chůze je nejpřirozenější pohyb člověka a rychlá chůze je skvělý kompromis mezi relaxací a sportem.

Nic se nemá přehánět!

Pokud ale se sportem teprve začínáte, nebo se k nějaké sportovní aktivitě vracíte po delší časové pauze, mějte na paměti, že se do ničeho nesmíte vrhat po hlavě. Začněte pozvolna a postupem času přidávejte na intenzitě a zátěži. Pokud vás už klouby a svaly zlobí, určitě se pohybu nevyhýbejte, ale vynechejte aktivity, při kterých dochází k otřesům. Například běh, tenis, fotbal, basketbal nebo golf. Nezapomínejte se také vždy před každou aktivitou rozehřát a po jejím skončení protáhnout.

dostatek spánku

Po sportování nezapomínejte ani na odpočinek. Spánek je v tomto případě klíčový faktor a lékaři doporučují minimálně 6 hodin kvalitního spánku. Svaly a klouby totiž potřebují po namáhavé aktivitě dostatečnou regeneraci.

vhodná výbava

Důležitá je také vhodně zvolená sportovní výbava, zejména obuv. Na běhání či rychlou chůzi budete potřebovat speciální běžecké boty podle typu došlapu a podle terénu. Na vysokohorskou turistiku zase trekingové boty, které zafixují nohu a kotník a zmenší riziko úrazu v případě špatného došlápnutí. Nutné je také udržovat klouby v teple. K tomu se výborně hodí funkční termo prádlo, které lépe saje pot a v zimě chrání tělo před prochladnutím.

Dopřejte si také masáž

Tento druh příjemné relaxace je výborný i jako prevence. Dobře zvolené masáže účinně odstraňují ztuhlost a bolestivost svalstva. Navíc tělu dopřejete i potřebnou míru odpočinku a užijete si čas jen pro sebe.

Proti bolesti svalů a kloubů zavítejte do lékárny

Pokud se vaše kolena, kyčle, kotníky, záda či svaly ozývají čím dál víc, je třeba se těmto obtížím postavit čelem. Společně se zvýšenou námahou, při sportu, ale také s rostoucím věkem se naše klouby opotřebovávají a potřebují potřebnou péči. Proto vyzkoušejte Konopné mazání Thermolka, která rychle a účinně uleví při problémech s nataženými svaly, ztuhlými klouby i bolestmi zad. Originální receptura s konopným olejem, jedlí sibiřskou a směsí bylin spolehlivě zregeneruje a uleví od bolesti i přetížení a chladivý efekt mentolu příjemně osvěží unavený pohybový aparát. Navíc také můžete vyzkoušet komfortnější řešení svých problémů Cannaderm thermolka HŘEJIVÁ konopný NÁPLAST. Tato nová hydrogelová forma náplasti zajišťuje lepší přilnavost k pokožce, ale zároveň umožňuje snadné odstranění náplasti z pokožky bez jejího podráždění a trhání chloupků. Bolesti pohybového aparátu mají jednoduché a efektivní řešení. Konopné mazání Thermolka je totiž dostupné také ve formě náplastí. Hřejivé náplasti příjemně prohřejí a rychle uleví od bolesti, ztuhlosti i přetížení pohybového aparátu.

Share this
Tags

Must-read

Sáňky nebo boby?

Jakou otázku si rodiče malých dětí kladou v zimě nejčastěji? Nejvíce každý rok řešíme, zda svým dětem koupit sáňky nebo boby. Pojďme toto věčné téma...

V srdci Slovácka se nacházejí útulné chaty Hodonín, poznáte živé tradice, folklór a ochutnáte delikatesní vína

Pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta, je jako stvořená dovolená na jižní Moravě. Právě zde se nachází město Hodonín, které je...

Když vítr škodí, ERGO pomáhá

Klimatické výkyvy s nepřízní počasí, které nás v posledních týdnech dokázaly nehezky potrápit, se citelně odrážejí na peněženkách lidí. Škody, jež letos způsobil sníh a...
spot_img

Recent articles

More like this