Strop Ytong Ekonom smontujete jako stavebnici

on

|

views

and

comments

Montovaný stropní systém Ytong Ekonom sestává z prefabrikovaných železobetonových nosníků a výplňových nevyztužených vložek z pórobetonu Ytong. Železobetonové nosníky tvoří při montáži ztracené bednění a současně jsou oporou pro položení vložek Ytong.

Strop nepotřebuje nadbetonávku a kari síť a jeho montáž je proto rychlá a bezpečná. Vložkový strop Ytong Ekonom se hodí i pro svépomocné stavění, stačí postupovat podle návodu společnosti Xella Slovensko pro stropy. Montáž stropu zvládnou díky nízké hmotnosti všech prvků dva pracovníci.

Po zabetonování věnců a žeber stropu je konstrukce druhý den pochozí a navíc tak rovná, že před dalšími pracemi není potřeba strop vyrovnávat dodatečnou vrstvou. Masivní strop Ytong Ekonom vám přinese kromě usnadnění stavebních prací i jiné výhody: například dobrou zvukovou izolaci, tlumení kročejového hluku a schopnost tepelné akumulace. V neposlední řadě oceníte i homogenitu materiálu, který ladí s dalšími prvky hrubé stavby z pórobetonu Ytong. V ceně dodávky stropu je navíc i kompletní dokumentace s autorizovanou statikou.

Na začátku rozložíme nosníky podle přiloženého plánu kladení. Pro přesné určení vzdálenosti nosníků vložíme na každém konci nosníku vždy jednu stropní vložku. Pak přistoupíme k montáži podpůrné konstrukce, která zamezí nebezpečnému průhybu nosníků při zatížení položenými vložkami. Krajní řada vložek se ukládá rovnou na nosnou stěnu a může se podle potřeby zkrátit. Minimální uložení stropní vložky na zdivu je 20 mm. Minimální uložení stropních nosníků na zdivo je 150 mm, pokud statický výpočet neurčí jinak. Pokud je rovinnost koruny zdi zajištěna přesností při zdění, není na horní ploše nosných zdí potřebný vyrovnávací věnec.

Montovaný stropní systém
Všechny prvky stropu Ytong Ekonom jsou lehké, takže montáž zvládnou dva pracovníci. | Zdroj: Xella Slovensko
U stropu Ytong Ekonom se používají pro příčné vyztužení a propojení doplňkové nízké vložky, kladené ve vzdálenosti 1 m (po každé čtvrté vložce) nebo podle statického výpočtu. Jako příčné vyztužení použijeme betonářskou výztuž 8 mm, kterou uvážeme na horní prut nosníků. Těleso komína musí kolem stropní konstrukce procházet volně. Pokud je v místě komína navržený nosník, lze nosník zkrátit a podepřít jeho konec železobetonovou výměnou, obcházející těleso komína. Podobně jako u komíně je možné provádět výměny iv jiných případech, např. při schodišti.

Share this
Tags

Must-read

Není to poprvé, co se vám bolest zad vrátila?

Bolest nosné části našeho těla je jednou z nejčastějších příčin, proč lidé nemohou chodit do práce, nebo proč se nakonec stávají invalidy. Na zdraví...

Vytvořte si Herbář léčivých bylinek

Právě vyšel nádherně zpracovaný Herbář, do kterého dala milovnice bylinek Miriam Latečková srdce a všechnu lásku. Už dlouhá léta sbírá a suší bylinky, léčí nimi,...

Jako pacient zjistí, že má dobře kontrolovanou hypertenzi?

Počet lidí s hypertenzí se za posledních 30 let zdvojnásobil, trpí jím 1,3 miliardy lidí. Její zákeřnost spočívá v tom, že nebolí a zvlášť...
spot_img

Recent articles

More like this